вторник, 24 мая 2016 г.

Trwałe ogrodzenia drewniane

Długowieczne płoty drewniane

Nieadekwatnie konserwowane płoty drewniane prędko się dewastują oraz mogą bezpowrotnie zgubić swój dotychczasowy czar oraz własności. Decydując się na używanie drewna na płot wskazane jest poznać rodzaje pielęgnacji oraz pielęgnacji takiego ogrodzenia. Tylko wtedy zdołamy cieszyć się jego pięknem przez wiele lat.

Wszystkie prace konserwujące ogrodzenie z drewna trzeba zacząć od dokładnego oraz dokładnego przygotowania materiału na ogrodzenie, albowiem od tego uzależniony jest wynik finalny własnych robót. Przed użyciem produktów do ochrony i dekoracji sztachet z drewna niezbędne jest ocena, czy drzewo jest czyste, suche i czy nie dźwiga objawów biokorozji. Dopiero po zwieńczeniu obróbki drewna na płot możemy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Pielęgnację, przede wszystkim w przypadku gołego drewna ogrodzeniowego, winniśmy zacząć od naniesienia 1-2 powłok bezbarwnego impregnatu technicznego, jaki chroni drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną i insektami. Gdy ochronimy już nasze ogrodzenie przed rozwojem biokorozji, należy nanieść kolejne preparaty, które ochronią je przed czynnikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeżeli reflektujemy utrzymać naturalny odcień drewna naszego płotu, powinniśmy użyć achromatyczny lakier do przeznaczeń zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu sprecyzowanego pigmentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący albo lakierobejcę.

W pierwszym przypadku preparat konserwujący wsiąknie w drewno, zakonserwuje ogrodzenie od środka, jednakże nie utworzy na jego nawierzchni zabezpieczającego filmu. Konserwowane w ten sposób ogrodzenie zostanie matowe i naturalne w dotyku. Jeżeli zależy nam na lepszej oraz trwalszej asekuracji płotu, powinniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca stworzy na nawierzchni malowanego płotu lakierowy film, który skuteczniej niż w wypadku impregnatu konserwuje płot przed negatywnym działaniem czynników atmosferycznych.

Jak widać by ogrodzenia z drzewa były trwałe należy przeznaczyć im sporo uwagi oraz opieki.

Całkiem inaczej jest w wypadku ogrodzeń z plastiku. Ów wersja płotów jest w całości wytrzymała na warunki atmosferyczne na skutek czego nie wymaga pielęgnacji. Ogrodzenia wykonane z plastiku nie ulegają także biokorozji w następstwie tego służą swoim właścicielom przez długi czas.

Комментариев нет:

Отправить комментарий